NTP-KKI-A-15-0033 számú pályázat

TÁMOP -3.1.4.C-14- 2015-0681

II. János Pál Katolikus Általános Iskola és Óvoda tázlári tagintézménye számára 11 606 097Ft-ot nyert a TÁMOP -3.1.4.C-14- 2015-0681 számú pályázaton.

A 2015. május 1. és 2015.09.30. között megvalósuló projekt célja a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatásának elősegítése mellett, a gyermekek kompetenciáinak sokoldalú fejlesztése, nagy hangsúlyt fektetve a tevékenykedtetésre.
A programnak 3 célcsoportja van: a gyerekek, pedagógusok és a szülők. A megvalósuló programok között szerepelnek nyári táborok: 2 úszótábor, lovas tábor, nyelvi tábor Újteleken. A táborok tartalmas programjain megtanulhatnak úszni, lovagolni, mely tevékenységeknek nagy szerepe van a diszlexia megelőzésében. Mozgáskultúrájuk összehangolttá válik. Megismerkednek más népek kultúrájával.
A projekt során 15 tanuló-mentor párt alakítunk ki a tanév idejére a jobb tanulmányi eredmény elérése érdekében.
Egészségnap keretén belül ismerkedhetnek meg az egészséges táplálkozással és az egészségtudatos magatartással. A nyelvi témahéten mélyebben megismerkedhetnek az idegen nyelvvel és más népek kultúrájával.
Az oktatás-nevelés megújításának fontos részét képezi a pedagógusok szakmai, pedagógiai és módszertani továbbképzése is, melyen minden pedagógus részt vehet.
Az iskola informatikai felszereltségében is megújul, tabletek, digitális eszközök kerülnek beszerzésre. Talán ezek is élményszerűbbé teszik a tanulást.

tazlari projekt_nagy

lovastborp1010004
p1010184p1010474

Nemzeti Tehetségprogram