Közzétételi lista

II. János Pál Katolikus Általános Iskola és Óvoda Imrehegyi Tagintézménye

Az imrehegyi iskola sajátossága, hogy 1-4. évfolyamig oktatjuk, neveljük a tanulókat. Az intézményben azokat a SNI, BTMN –es tanulókat is tudjuk fogadni, akik a beilleszkedési, tanulási, súlyos pszichés zavaruk ellenére a többi gyermekkel, tanulóval együtt oktathatók, nevelhetők.
    Iskolánkban összevont osztályok és napközis csoportok működnek, két-két évfolyam összevonásával.

Az engedélyezett osztályok, csoportok száma: négy

2017/2018 tanév
    Sorszám           Osztály neve                     Tanulók száma (fő)
      1.                    1-3. összevont osztály             15
      2.                    2-4. összevont osztály             15
      3.                    1-3. napközis csoport              15
      4.                    2-4. napközis csoport              15
    Összesen: 30

Beiratkozás:
    Első évfolyamosok esetén áprilisban, a kormányhivatal által meghatározott időpontban.
    Más esetben munkanapokon 8-16 óráig, illetékes ügyintéző a tagintézmény vezető. Külföldi állampolgárokat az összes szükséges okirat beszerzése, bemutatása mellett tudunk felvenni.

Nyitvatartási rend:
    tanítási napokon reggel 7 órától, délután 17 óráig.
    Nevelői felügyelet: 7:15 -16:30 -ig van.

Évfolyam ismétlés:
    Tanév              %              Tanuló (fő)
    2016/2017         0,057                 2

Hétvégi házi feladatok, iskolai dolgozatok szabályai:
    Tanulóink a terhelhetőséget figyelembe véve pénteken kapnak házi feladatot, amit a délutáni napközis foglalkozás során el tudnak végezni. Hétvégére, illetve az iskolai szünetek napjaira nem kapnak házi feladatot.

Dolgozatok, írásbeli számonkérések rendje:
    A tanulók egy nap, egy témazáró illetve felmérő dolgozatot írhatnak, tudáspróba, szóbeli felelet, kisebb írásbeli számonkérés egy nap alatt, több is iratható.

Ünnepek, események:
    Márton nap, Szent Imre megemlékezés, adventi lelki nap, Farsang, Suliváró, Versünnep, nagyböjti lelki nap, gyermeknap, anyák napja, kirándulás, kerékpározás, föld, víz, zene, állatok világnapja, szentmise részvétel, Népmese napja, … Szakkörök: báb szakkör, furulya, teak-wando

Az intézményi alapdokumentumok a II. János Pál Katolikus Általános Iskola és Óvoda dokumentumaiban, a tagintézményi részben megtekinthetők.