Határtalanul 2015.

(HAT-15-05-06579)
    A kirándulást az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatta.

A keceli II. János Pál Katolikus Általános Iskola és Óvoda 45 diákja és 5 pedagógusa 2015.október 24-27. között  Romániában kirándult a Határtalanul! program keretében. A diákok az utazás keretében megismerték a szórványmagyarság lakta terület életét, kultúráját, hagyományait, történelmi  és természeti értékeit. Kecel testvérvárosában, Lupényban együtt tevékenykedtek külhoni társaikkal. A közel 1500 km-es körút során jártak az aradi hősök emlékművénél, a Szent Antal  templomban, Déva és Vajdahunyad várában. Hazafelé Gyulafehérvár történelmi belvárosában sétáltak az őszi napfényben. A székesegyházban koszorút helyeztek el  a Hunyadi-család sírhelyénél. A Tordai-sóbánya, valamint a Király-hágóról nyíló kilátás az alföldi gyerekeknek a csodát jelentette. Utolsó állomásként Nagyszalontán Arany János szülőházánál és a Csonka-toronynál tisztelegtek. Az utazás során mindvégig a tanulók voltak az idegenvezetők.

Image